Deniz Salyangozu Çiçeği Bakımı, Özellikleri ve Anlamı

Periwinkle (deniz salyangozu) çiçeklerinin anlamını hiç merak ettiniz mi? Ya da belki sadece neye benzediklerini bilmek istersiniz? Bu büyüleyici çiçek hakkında bilmeniz gereken her şeyi keşfetmek için bu makaleyi okuyun. Aşağıdaki bilgiler bu çiçeğin sembolizmine ve bakımına biraz ışık tutacaktır. Yaşamı ve ölümü simgelediği söylenir, öyleyse neden deniz salyangozu ölüm çiçeği olarak adlandırılıyor?

Deniz salyangozu çiçeği özellikleri

Deniz salyangozu çiçeği, umudu ve sabrı simgelemektedir. Çiçeğin anlamı, yeteneklerinizi ve hediyelerinizi iyi kullanmanız ve zorlukların üstesinden gelmeniz için sizi teşvik eder. Çiçeğin mahkumları serbest bıraktığı da söyleniyor. İşte çiçeğin bazı sembolizmine ve bakımına bir bakış. Deniz salyangozu çiçeği bakımı ve anlamı:

Deniz salyangozu, ekimden yayılan istilacı bir türdür. Açık ormanlarda, sık ormanlarda, ormanlık alanlarda, mezarlıklarda ve kayalık uçurumlarda bulunabilir. Gölgeli yerlerde bile büyüyebilir. Saldırgan olmanın yanı sıra, deniz salyangozu fakir toprakta ve tam gölgede büyür. Anlamı belirsiz, ama bilmeye değer.

Deniz Salyangozu Çiçeği Bakımı

Deniz Salyangozu Çiçeği Bakımı

Deniz salyangozu bakımı

Deniz salyangozu çiçeğinin birçok farklı anlamı vardır ama aradığınız ne olursa olsun harika bir hediye olabilir. Bu çiçeğin mavi-mor tonu sadakat, sevgi ve şefkat anlamına gelir. Aynı zamanda başkalarının kabulünü de sembolize eder, bu yüzden genellikle düğün buketlerine dahil edilir. Bu bitkiyi sevdiğiniz birine veriyor olsanız da mutlaka anlamlı bir mesaj bulacaksınız.

Bu bitkinin çiçeklerini yemeye cazip gelseniz de, bunun insanlar için çok zehirli olduğunu bilmelisiniz. Zehirlenme durumunda, etkiler sadece nahoş değil, aynı zamanda ölümcüldür. Aşırı durumlarda, düşük tansiyon ve hatta organ yetmezliğinden muzdarip olabilirsiniz. Bir başka tehlike de bu çiçeğin diğer bitkilere zarar verebilecek zehirli kökleri olmasıdır. Ne tür bir bitki olduğundan emin değilseniz, daha fazlasını öğrenmek için internette arama yapabilirsiniz.

Deniz salyangozu çiçeği anlamı

Deniz salyangozu çiçeğinin mavi-mor rengi sevgiyi ve bağlılığı simgelemektedir. Aynı zamanda başkalarının kabulünü sembolize eder. Çiçek aranjmanlarındaki birçok kullanımı arasında, deniz salyangozu genellikle iyi şanslar için düğün buketlerine dahil edilir. Deniz salyangozu çiçeği bakımı ve anlamı ciddiye alınmalıdır. Uygun bakımı ve bakımı, uzun süreli çiçeklenmesini sağlayacaktır. İşte bu güzel çiçeğin bakımı için bazı ipuçları:

Deniz salyangozu çiçeklerinin çoğu süs amaçlı yetiştirilirken, Madagaskar çeşidi tıbbi kullanımlar için kullanılmaktadır. Çiçekler kanseri tedavi edebilen alkaloidler içerir ve her ikisinin de asmaları nootropik olarak kullanılır. Bunların hepsi, deniz salyangozu bitkilerinize dikkatlice bakmanız için nedenlerdir. Ancak bitkilerinize kötü davranmayın. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, güvenle imha edebilir veya başka bir bölgeye nakledebilirsiniz.

Deniz salyangozu neden ölüm çiçeği olarak adlandırılır?

Deniz salyangozu dünyanın birçok yerine özgüdür. Dünyada beş tür deniz salyangozu vardır. Doğu Hint Adaları ve Madagaskar’da üç tür yetişir. Türün adı, “bağlamak” anlamına gelen Yunancadan gelir. Çiçek, zemin boyunca hızla yayıldığı ve düşük bir yeşil tabaka oluşturduğu için yaygın olarak bir yatak bitkisi olarak kullanılır. Biçme gerektirmez.

Ölümle ürkütücü çağrışımına rağmen, çiçek aslında ölümle ilgili değildir. Deniz salyangozu çiçekleri uzun zamandır ölüm ve anma ile ilişkilendirilmiştir. Erken İngiliz botanikçiler, çiçeğin bir kabuklu deniz hayvanı gibi göründüğüne inanıyorlardı. Günümüzde deniz salyangozu, hem büyük hem de küçük türleri içeren Vinca cinsinin üyeleridir. Deniz salyangozu gölgeyi seven yer örtüleridir. Latince isimleri – vinca – yapraklarının yayılan doğasına atıfta bulunarak “bağlamak” anlamına gelir.

Deniz salyangozu çiçekleri neye iyi gelir?

Deniz salyangozu bitkileri Madagaskar’a özgüdür ve sevimli yaz çiçekleriyle bilinir. Alcea rosea ve Vinca rosea olarak da adlandırılırlar. Bu çiçekler ılık, güneşli bir iklimde büyür ve yıllıktır. Deniz salyangozu, beyaz veya krem ​​güllerle birlikte özellikle güzeldir. Ek olarak, diğer bahar çiçeklerinden oluşan bir buket içinde güzel görünüyorlar. Deniz salyangozu çiçeklerinden oluşan bir vazoyu Anneler Günü buketi veya hoş geldin bebek hediyesi olarak kullanabilirsiniz.

Bahçeniz için istediğiniz rengi seçtikten sonra deniz salyangozu ekebilirsiniz. Tohumlar çiçek açan çiçeğin altında bulunur. Tohumları topladıktan sonra serin ve kuru bir yerde saklayın. Tohumları ilkbahardan üç ila dört ay önce toprağa ekin. Bitki büyümeye başladıktan sonra sapları bölebilirsiniz. Birkaç sapınız varsa, onları ayrı bir tencereye dikebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*