Beyaz çiçek çeşitleri ve özellikleri

Kesme dediğimiz bir sezon açan ve uzun ömürlü olanlar da dahil olmak üzere, aralarından seçim yapabileceğiniz sonsuz çeşitte beyaz çiçek vardır. Bu renk, ev bahçeleri için en popüler seçimdir ve her bahçıvanın dayanıklılık bölgesi için bitkiler vardır.

Kardelen

Kardelenler, Pirenelerden Ukrayna’ya kadar büyüyen, kıta Avrupası’na özgüdür. İlk ekilen kardelenler 1598’de İngiltere’de ortaya çıktı. 18. yüzyılda, bitkinin İngiltere’de yabani olarak büyüdüğü bulundu. İskoçya’da daha nadir olmalarına rağmen, şimdi Birleşik Krallık’ın çoğu bölgesinde bulunurlar. Doğallaştırılmış kardelenler, habitat kaybı tehdidi altında oldukları için yasalarla korunmaktadır.

Krizantemler

Krizantemler, beyaz çiçekli bitkilerdir. İlk çeşitler MÖ 15. yüzyılda Çin’e tanıtıldı. 16. yüzyılda, 500’den fazla farklı çeşit vardı. Bugün 20.000’den fazla farklı çeşit var ve bunların 7.000’den fazlası yalnızca Çin’de yetiştiriliyor. Çinliler, Çin sanatının Dört Beyefendisinden biri olduğu için özellikle krizantemden hoşlanırlar. Çift Dokuzuncu Festival sırasında özellikle önemlidirler.

Laleler

Laleler, günümüzde yetiştirilen en popüler çiçeklerdir. Liliaceae familyasından ilkbaharın ortasından sonuna kadar çiçek açan çiçekli bir bitki türüdür. Kalabalığın arasından sıyrılmalarını sağlayan kendine özgü alevli bir desene sahiptirler. Bu çiçekler genellikle 10 cm çapındadır ve koyu pembe bir dış ve beyaz bir iç kısma sahiptir. Laleler güneşli alanlarda yetişmek için çok uygundur ve öğleden sonra güneşi ile iyi drene edilmiş toprağa ihtiyaç duyar.

Nergis zambağı

Amaryllis ampulünün çiçekleri dört ila sekiz hafta sürecek. Bu süre zarfında minimum bakıma ihtiyaçları vardır ve yaşam sürelerini uzatmak için en iyi şekilde aydınlık bir alanda tutulurlar. Çiçeklenme mevsiminden sonra, bitkinin sapı ampulün altı inç yukarısına kadar kesilmelidir, ancak bitkiyi fotosentez yoluyla beslemeye devam ederken yapraklar bozulmadan bırakılmalıdır. Yaz başında, nergis zambağı bitkisi açık havada filtrelenmiş ışığa ekilebilir. Çiçek açtıktan sonra, bitki bir sonraki çiçeklenme mevsimi olan Eylül ayına kadar nemli tutulmalıdır.

Gerbera papatyaları

Gerbera papatyaları, son derece uzun bir vazo ömrüne sahip çok yıllık bir bitkidir – 14 güne kadar! Bu çiçekler herhangi bir bahçeye veya verandaya renk katar. Uzun süre dayanırlar, sağlıklı kalabilmeleri için düzenli bakıma ihtiyaçları vardır. Gerbera papatyalarınızın bakımı için su seviyelerini minimumda tutun – sadece 7cm derinlikte! Çok fazla su çürümeye neden olabilir. Gerbera papatyaları, solmalarını önlemek için en iyi şekilde ısıdan uzağa yerleştirilir.

Ortancalar

Beyaz çiçekleri olan bir ortanca yetiştirmek istiyorsanız, ona iyi bakmanız gerekir. Sağlıklı tutmak, çiçeklerinin daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır. Ortancalar güneş ve ısı gibi çevresel faktörlere karşı hassas olabilir ve beyaz Ortancalar da bir istisna değildir. Bitkiler öğleden sonra güneşi iyi bir miktar tolere edebilirken, çok fazla güneş yaşlanma sürecini hızlandıracak ve çiçeklere zarar verebilir.

Zambak

Calla Zambakları, yaz başından yaz sonlarına kadar çiçek açan güzel bitkilerdir. Çarpıcı beyaz çiçekleri çekici yeşilliklerle çevrilidir. Yapraklar geniş, parlak yeşildir ve genellikle beyaz ve gümüş beneklidir. Çeşitlerin çoğu dona karşı hassastır, ancak bazıları açık havada büyümeye yetecek kadar dayanıklıdır.

Yıldız çiçekleri

Yıldızçiçekleri uzun zamandır dünyanın en güzel çiçeklerinden biri olarak kabul edilir, ancak onları bu kadar güzel yapan tek özelliği beyaz çiçekleri değildir. Çift yıldız çiçeği ilk olarak 18. yüzyılda Avrupa’da yetiştirildi. İki sıra yaprağı vardır ve en popüler dahlia çeşidi haline gelmiştir. Resmi bir aralıktır ve 4 metre boyunda büyüyebilir.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*